Спільний проект Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Міністерства економічного розвитку та торгівлі України “Вдосконалення національної системи нормативного регулювання у сфері хімічної безпеки та захисту”

Координатор проектів ОБСЄ в Україні реалізовує проект «Вдосконалення національної системи нормативного регулювання у сфері хімічної безпеки та захисту» із метою удосконалення українського законодавства задля зменшення ризиків потенційної шкоди, що може бути завдана небезпечними хімічними речовинами здоров’ю робітників, споживачів та довкіллю, а також попередженню несанкціонованого доступу до токсичних речовин, особливо подвійного використання.

Проект був розроблений Центром запобігання конфліктів ОБСЄ спільно із Координатором проектів ОБСЄ в Україні, у тісній співпраці із державними органами влади України на основі проведеного у 2015 році Комплексного огляду стану хімічної безпеки в Україні, у відповідності до резолюції Ради Безпеки ООН № 1540 (2004). Проект фінансується спільно Євросоюзом та урядом США.

Однією з цілей проекту є розробка національних нормативно-правових актів України для ефективного покращення державного регулювання обігу хімічної продукції та забезпечення її безпечного використання або використання з мінімальними ризиками для здоров’я людини та довкілля.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України виступає партнером проекту у частині розробки Технічного регламенту щодо безпечності та захищеності хімічної продукції та Технічного регламенту щодо класифікації небезпеки, попереджувального маркування та пакування хімічної продукції.

Перші проекти технічних регламентів були розроблені командою обраних національних експертів у 2018 році.

Пропонуємо всім зацікавленим сторонам розглянути ці проекти технічних регламентів та надати свої зауваження та пропозиції щодо поліпшення певних положень для їх включення або врахування під час розробки кінцевого проекту цих технічних регламентів.

Представників промисловості просимо звернути особливу увагу на запропоновані обмеження використання (Додаток 15) та перелік особливо небезпечних хімічних речовин, які (можливо) поступово будуть виведені з ринку України, та для яких  необхідно буде отримати тимчасовий дозвіл на використання. Наразі ваша обгрунтована думка з цих питань може вплинути на майбутнє національного хімічного сектору промисловості та може дозволити уникнути значних несприятливих економічних наслідків, або зменшити їх чи відстрочити, після прийняття цих нормативно-правових актів. Також, просимо вас  під час розгляду обмежень використання враховувати ступінь небезпеки відповідних хімічних речовин, а також приймати до уваги той факт, що майже для усіх цих речовин існують більш безпечні альтернативи для їх заміщення.

Для завантаження матеріалів  (презентації з міжнародного семінару 30-31 жовтня 2018, на якому були представлені ці проекти технічних регламентів, тексти проектів технічних регламентів, запропоновані схеми адміністрування, перелік національних стандартів, що необхідно прийняти) перейдіть, будь-ласка за цим посиланням. >>>Завантажити матеріали<<<

Коментарі, пропозиції та зауваження просимо надсилати

  • Антону Мукомелі, провідному експерту проекту ОБСЄ з розробки технічних регламентів: reach_cherkassy@mail.com, +380 47 236 1096, +380 50 718 4220,

а також направляти копії листів

  • Сергію Петрову, національному спеціалісту проектів хімічної безпеки та захищеності Координатора проектів ОБСЄ в Україні: sergiy.petrov@osce.org +380 44 492 0382,  +380 67 239 3565

Ще раз дякуємо за ваш інтерес та готовність долучитися до посилення безпеки виробництва, використання, зберігання і утилізації  хімічних речовин в Україні.

зав.сектором “REACH” ДП “Черкаський НДІТЕХІМ”
Антон Мукомела